Dlaczego warto stosować kosmetyki w solarium?

Pamiętajmy, aby podobnie jak w przypadku suplementów, nie dokonywać zakupu kosmetyków z nieznanego nam źródła.

Mówiąc o kremach do opalania w solarium ,trzeba zwrócić uwagę na to, by przede wszystkim gwarantowały nam one odpowiednią ochronę skóry. Powinnaś pamiętać, że lampy w solarium emitują więcej promieniowania UV, niż ma to miejsce w trakcie opalania na słońcu. Z drugiej  strony do solarium chodzimy właśnie po to, by stać się posiadaczkami opalenizny. Kremy do solarium muszą zatem umożliwić nam osiągnięcie tego celu poprzez działanie składników nawilżających, a także zapobiegających utracie wody z skóry. Chodzi tu przede wszystkim o to, by wspomóc naturalne procesy ochronne i zapobiec przyspieszeniu procesu starzenia się skóry.

Inną grupę stanową produkty określane mianem przyspieszaczy opalania. Ich działanie oparte jest na składnikach pobudzających produkcję znajdującego się w skórze naturalnego pigmentu, jakim jest melanina. Zawsze możemy sięgnąć również po kremy brązujące, które na pewno pozwolą nam uzyskać jeszcze lepszy efekt.

 Pamiętaj jednak, że wybierając się do solarium, powinnaś stosować specjalnie przeznaczone do niego produkty, bo tylko takie postępowanie da ci w pełni zadowalający efekt.

Po opalaniu w solarium

Używaj kosmetyków przeznaczonych do skóry po opalaniu. Regenerują ją, nawilżają i łagodzą podrażnienia, przedłużają żywotność opalenizny. Wybieraj kosmetyki z aloesem i witaminą E. Taki preparat powinnaś używać codziennie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.